CHP Sözcüsü Öztrak: İmamoğlu 15 bin 119 oy önde

CHP Sözcüsü Faik Öztrak seçim sonuçlarının itirazına yönelik açıklamalarda bulundu. “YSK bir an önce görevini yerine getirmelidir” diyen Öztrak, “YSK’daki son verilere göre Ekrem İmamoğlu, 15 bin 119 oyla öndedir” dedi.
Öztrak’ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde: Bazı yerlerde seçimlerin yenilenmesini talep etti. Açık söyleyeyim, iktidarı bu şekilde şımartan ve mızıkçılık yapmasının önünü açan, YSK’nın daha önceki yıllardaki kararları olmuştur.
İktidar sözcüleri birtakım organize işlerden bahsetmek suretiyle YSK’yı, ilçe seçim kurullarını baskı altına almaya çalışmaktadır.
Siz sandık kurullarını yaparken, sandık kurulu başkanları memur olacak ya da sizin yapmış olduğunu düzenlemelerle yöresinde tanınan bilinen kişiler arasından seçilecek denmiş.
Bu sandık başkanları atanmış hiçbir itiraz olmamış. Şimdi bunlar arasında FETÖ’cü var mı sorusu son derece tehlikeli bir sorudur.
Seçim ciddi bir iştir. itirazlar hislere göre yapılmaz. Millet yapılan bu mızıkçılığından sıkıldı.Sonuçları beğenmeyenler seçimi çalmaya çalışıyor.
Seçimde şaibe var diyenlere sesleniyoruz. Bu seçimi kim yönetti? Seçimi sizin adalet bakanı ve içişleri bakanı yürüttü. Neden onlara hesap sormuyorsunuz?
Şimdi bir Büyükçekmece hikayesi çıktı. Bir kere şunu söylemek lazım, seçmen listeleri 31 Ocak’ta kesinleşti. 31 Ocak’a kadar nerdelermiş? Ben bizim yaptığımızı söyleyeyim. Bu kayıtlarda yolsuzluk yapan ve nüfus müdürlüğünün daha doğrusu oradaki Vali, Kaymakamın talebiyle nüfus müdürlüğü emrine verilen Büyükçekmece’deki işçi kadrosundaki kişinin yapmış olduğu usulsüzlükler 2017 yılına gitmiş.
354 seçmeni kapsıyor. Bu 354 seçmen de dahil biz CHP olarak Büyükçekmece’de 767 kişiye itiraz etmişiz. Bu 354 kişi de dahil bizim itirazımız sonucunda 741 kişinin Büyükçekmece’deki seçmen kaydı silinmiş, bu iş bitiş. ‘Bir yıkılmış binada şu kadar seçmen’ diyorlar. Arkadaşlar yıkılmış bina kentsel dönüşüm sürecinde olan bir binadır. Bu binada yaşayan kişilerde çevredeki sokaklara yerleşmişler ama seçmen kayıtları orada. Bunu gelmiş polis araştırmış. Şimdi neyin peşindeler? Nasıl bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Olmayan işlerden böyle ciddi senaryolar çıkarmak istiyorlar.
YSK bu kumpasa son verecek mercidir ve buna son noktayı koymalıdır.
Seçimlerin masa başından çalınmasına izin vermeyeceğiz.İstanbul’daki verilere gelince; sandıkların yüzde 94,88’i sayıldı. YSK’daki son verilere göre Ekrem İmamoğlu, 15 bin 119 oyla öndedir.
Binali Yıldırım’ın sandıklardan çıkmayacağını görüyoruz.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

İran’da ümitler tükeniyor! Reisi’yi arayan 14 arama kurtarma personeli de kayboldu

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin düşen helikopterini bulmak için görevlendirilen arama ekibinden kaybolan personel sayısı 14’e …

Bir yanıt yazın