Bolton’dan kritik Türkiye açıklaması

Türkiye ziyareti sonrası ilk kez açıklama yapan Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton “Türkiye ile askeri iletişim gelecek hafta devam edecek” dedi. Bolton ayrıca “Başkan Donald Trump ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Türkiye’nin DAEŞ’le mücadele eden Kürtlere zarar vermemeyi taahhüt ettiğini anladı” açıklamasında bulundu.
ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, ABD ile Türkiye’nin askeri düzeydeki görüşmelerinin haftaya devam edeceğini söyledi.
Bolton “Türkiye ile birlikte Suriye’deki durumun kötüleşmesini engellememiz kritik öneme sahip. Türkiye ile görüşmelerin her iki tarafın kabul edeceği sonuçlar doğurmasını umuyoruz” dedi. Bolton “Başkan Donald Trump ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Türkiye’nin DAEŞ’le mücadele eden Kürtlere zarar vermemeyi taahhüt ettiğini anladı” diye konuştu.
TÜRK HEYETİ DE ABD YOLCUSU
Bu arada Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal başkanlığındaki heyet 5 Şubat’ta ABD’ye gidecek. Washington’da yapılacak toplantıda Suriye, PKK ve konsolosluk konularının ele alınacağı öğrenildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

İran’da ümitler tükeniyor! Reisi’yi arayan 14 arama kurtarma personeli de kayboldu

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin düşen helikopterini bulmak için görevlendirilen arama ekibinden kaybolan personel sayısı 14’e …

Bir yanıt yazın