‘Sizi toprağa değil yüreğimize gömdük’

İstanbul Sancaktepe’de 4 askerin şehit olduğu helikopter kazasının ardından Milli Savunma Bakanlığı’ndan şehit askerlerle ilgili taziye mesajı yayınlandı. ‘Sizi toprağa değil yüreğimize gömdük… Vatan size minnettardır’ şeklinde paylaşılan taziye mesajında Milli Savunma Bakanı Akar’ın ağzından şehitler için, ‘Allah’tan rahmet; kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim’ denildi.
İstanbul Sancaktepe’de eğitim uçuşu yapan helikopter, askeri alana sadece 25 metre kala bir sokağa düştü. Kazada 2’si subay, 2’si astsubay 4 asker şehit oldu, bir çavuş da ağır yaralandı.
Görgü tanıkları, “Helikopter binaların üstüne düşmemek için 3,4 sefer tur attı. Sonra boşluğa düştü” diyerek şehit pilotların sivillere zarar gelmemesi için kendilerini feda ettiklerini anlatmıştı. O şehitler için Milli Savunma Bakanlığı’nda bir mesaj paylaşıldı.
AKAR’DAN ŞEHİTLER İÇİN MESAJ
Hulusi Akar’ın mesajı Milli Savunma Bakanlığı’nın Twitter hesabından yayınlandı.
Akar’ın mesajı şöyle:“Silah arkadaşlarımız, 26 Kasım 2018’de şehit olmuştur. kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet; kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

HSK, 4 bin 299 hakim ve savcının görev yerlerini değiştirdi!

2024 Adli ve İdari Yargı Kararnamesi yayınlandı. Buna göre 4 bin 9’u adli, 290’ı idari …

Bir yanıt yazın