Ana Sayfa Yazarlar 11.09.2018 193 Görüntüleme

FETÖ ve FETÖ gibi kripto yapılar!!

Devlet kurumları, FETÖ gibi bölücü kurumlara karşı ne zaman ayık hale gelecek şahsen çok merak ediyoruz. Yıllarca ülkemizde olağanüstü maddi kaynaklara sahip olan FETÖ ve FETÖ gibi kripto yapılar milletin çocuklarını “Din öğretiyoruz” diyerek esir almış, istikbal sunarak da büyük kalabalıklara sahip olmayı başarırken devlet de oturup bunları izlemiş. Vay halimize ki vay.

Düşününüz devlet kurumlarıyla konsolide olamıyor. olamayınca, bu kripto yapılar palazlanmış ve devletin kritik ve körleştirilen bürokrasi kadroları ise iki gözünü kör eden şehzadeler gibi üç maymunu oynayarak bu yapılanmaları görmezden gelmiş. Ne kadar inandırıcı bilemiyorum ama bildiğimiz ve anladığımız bir hakikat var o da devletin bütün kurumları kendi aralarında sürekli güç ve yetki savaşı yaşadığı için, kör noktalar oluşmuş ve bu yapıların gizli kadrolaşmalarını fark etmemiş veya kördüğümlerin çözülme işini de siyasi yapılara terk etmiş.

Ülkemizde oluşturulan günlük siyasi kavgalara endekslenen bürokrasi ve siyaset, tüm kurumların en kritik noktalarındaki sızıntılardan haberdar olmuş veya gerekli tedbirleri alamamış olması geçerli bir sebep değildir. Su uyusa dahi devlet bütün kurumlarıyla ayakta olmalı, haine, soyguna, talana, yolsuzluğa, namussuzluğa, vatan hainlerine karşı dimdik ayakta olmalıdır. “Kandırıldık, aldatıldık, yanlış bilgilendirildik” ağızlar da boş ve geçersiz ağızlardır.

Devletin içine sızan ve devlet içinde devlet olan kriptoları tespit etmek ve bunlara karşı gerekli tedbirleri almak kimin görevidir? Bunun sorgulanması ve bu kriptoların siyasi ayaklarının kesilmesi artık kaçınılmaz bir hal almıştır. Gençlere “din öğretiyoruz” diyerek beyinleri uyuşturan bu kriptolara maddi kaynak sağlayanlar suçsuz ve günahsızmış gibi elini kolunu sallayarak siyasi koridorlarda volta atıyorlar. Anadolu insanının dini,  insani ve vicdani duygularını körelten, kötüye kullanan bu kripto yapılar artık son bulmalıdır.

Bu oluşumlar karşısında istihbarat, siyasi partiler, halk yekvücut olmalı, Ak Parti yönetimi ve yargı FETÖ’nun siyasi ayaklarını deşifre ederek kesmelidir. FETÖ’nun siyasi ayağı kesilmediği sürece, ülkede ne dirlik, ne de ekonomik bütünlük sağlanamaz. Çünkü bu yapının beslendiği en büyük güç ve kudret siyasettir.  FETÖ’nun siyaset ayağı kime dayanıyorsa dayansın mutlaka deşifre edilmeli ve kesilmelidir.

Kesilsin ki bu ülke artık mezhep, din, ırk, dil farklılıkları ortadan kalksın. Bilim ve teknolojiye yatırım yapılsın. Uyutulan beyinler uyandırılıp dünyada olup bitenleri okuma fırsatı getirilsin. Yine bilmeliyiz ki dünya ile entegre olan her büyük kripto yapıya ve bunların büyümelerine izin verildikçe, nasıl ki bugün Amerika ile papaz ve FETÖ krizini yaşıyorsak, yakın gelecekte de bu krizlere daha başka ülkelerinde ekleneceği kaçınılmaz bir hal alacaktır. Çünkü bu kriptolar karşısında ya ayık olamıyoruz yada gerekli tedbirleri alamıyoruz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haber Sitesi | Uzman Tescil