Ak Parti ‘bıçak sırtı’ kaybedilen belediyelere asılıyor!

AK Parti, ‘bıçak sırtı’ kaybedilen belediyeleri mercek altına aldı. Mart ayındaki mahallî seçimlere hazırlanan AK Parti, mevcut belediye sayısını arttırmak için çalışmalara başladı.
Daha önce AK Parti’de olup, geçtiğimiz seçimlerde küçük farklarla kaybedilen belediyelerle ilgili strateji oluşturuluyor. Bu kapsamda Yalova, Eskişehir, Tekirdağ, Zonguldak, Burdur, Manisa, Edirne başta olmak üzere ufak farklarla kaybedilen belediyeler üzerine 2014 yılından bu yana düzenli olarak değerlendirmeler yapılıyor.

Büyükşehir ve illerde, il başkanı, il yerel yönetimler başkanı, belediye grup başkanvekili, il milletvekilleri ve Genel Merkezin görevlendirdiği bölge koordinatörlerinden oluşan istişare ve uygulama ekibi oluşturuldu. Bu illerde yapılan anketlerle kamuoyunun beklentileri ve memnuniyet oranı tespit ediliyor. Az bir oyla AK Parti’ye karşı seçimi kazanmış olan belediye başkanlarının, söylem ve halka karşı davranışı takip ediliyor.
PROBLEMLER BELİRLENİYOR
Yine kaybedilen bu belediyelerin harcamaları, seçim vaatlerini ne kadar yerine getirebildikleri, ihale süreçleri ve hizmetlerin adil dağılımı konuları da yakından izleniyor. Vatandaşlarla yapılan görüşmelerde ise kentin acil meseleleri belirleniyor. Bu şekilde mahallî seçim sürecindeki strateji de netleştiriliyor. AK Parti, bu sayede 2019 seçimleri için “Daha çok belediyeyi AK Parti belediyecilik anlayışı ile tanıştırma” hedefini gerçekleştirmeyi planlıyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

MEB, sıkıntılı 20 bin öğretmen ataması için başvuru tarihini duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin öğretmen ataması için başvuru duyurusu yayımlandı. Başvuruların 20-31 Mayıs 2024 …

Bir yanıt yazın