Dağdaki çoban Türk’ün dostluğunu öğrendi ama, Haçlı Basını öğrenmedi

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Kuzey Irak’ta Kandil terör yuvasını imha etmek üzere başlattığı harekat bütün hızıyla sürerken, bölgeden çarpıcı haberler geliyor.
Hakurk Bölgesine bağlı Lelkan yakınlarında, yol kenarında koyun otlatan bir çobanın yanında durarak ”Türkler geliyor dikkat et” diyen yabancı gazeteciler, aldıkları cevap karşısında dumura uğradı. Bölgeden gelen bilgiye göre, ”Bizim korkacak bir şeyimiz yok” karşılığını veren çobanın; ”NATO askerleri ya da başka bir batılı ülke askerleri olsaydı korkardık… Düşmansan da yapacak bir şeyin yok” şeklindeki sözleri, yabancı gazetecilerin hayal kırıklığı yaşamasına neden oldu.
”DÜŞMANSAN YAPACAK BİR ŞEY YOK”
Bölgeden edinilen bilgiye göre; TSK’nın Kuzey Irak’taki terör yuvası Kandil’e yönelik başlattığı harekat ile ilgili çalışma yapmak üzere bölgeye gelen yabancı yayın ekiplerinden birini taşıyan araç, Hakurk’a bağlı Lelkan yakınlarında yol kenarında koyunlarını otlatan bir çobanın yanında durdu.
Aracın camını açarak laubali bir şekilde; ”Türkler geliyor kendine dikkat et” diyen yabancı gazetecilere kapak gibi cevap veren çoban; ”Bizim korkacak bir şeyimiz yok. NATO askerleri ya da başka bir batılı ülkenin askerleri olsaydı belki korkardık. Fakat Türk’e düşman değilsen korkmana gerek yok. Düşmansan da yapacak bir şeyin yok. Bu bizde atasözü gibi bir şeydir” dedi.
”MEHMETÇİK İŞLERİNİ BİTİRİYOR”
Türkiye aleyhinde haber yapmak üzere bölgeyi dolaşan yabancı gazetecileri şaşırtmayı sürdüren çoban, şöyle devam ediyor:
”Bazı yerlerde zaman zaman çatışmalar oluyor. Türk askerleri bazen yerin altından, bazen de havadan gelip birkaç dakikalık operasyonlar yapıyor. Birkaç el silah sesi duyuyoruz, sonra bakıyoruz üç-beş PKK’lı ölmüş.
Türk askerlerinin nasıl aniden ortaya çıkıp PKK’lıların leşlerini yere serdiğini, sonra nasıl ortadan kaybolduğunu kimse anlayamıyor. Türklerin operasyonlarından ölen teröristlerin cesetleri bulunduğunda haberdar olunuyor. Biz bu tür olayların canlı şahidiyiz.” Çobanın anlattıklarından hiç hoşnut olmadıkları belli olan yabancı gazetecilerin süratle bölgeden ayrıldıkları da gelen bilgiler arasında.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Yasını unutan İran, “Akıncı İHA, füze merkezlerini görüntüledi” derdine düştü!

Reisi’nin içinde bulunduğu helikopter enkazının yerini bulamayınca Türk SİHA’larını devreye sokan İran, stratejik noktalarının erişimini …

Bir yanıt yazın