Kaza mı, sabotaj mı? İzmir’de Tarkan’ın konser vereceği sahne çöktü

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

İzmir’de şehrin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla düzenlenecek etkinliklerde kullanılmak üzere kurulan sahnenin çökmesi sonucu bir kişi yaralandı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı yakınlarında Kordonboyu’na kurulan sahnenin üst kısmı, işçilerin çalıştığı esnada henüz belirlenemeyen bir nedenle çöktü.

1 işçi yaralandı
Bu sırada kaçarak uzaklaşmaya çalışan işçilerden biri yaralandı. İhbar üzerine olay yerine polis, sağlık, AKS ile itfaiye ekipleri sevk edildi.

Yaralanan işçi, Alsancak Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, ekipler çöken platformun altında kalan olup olmadığını araştırıyor.

AA’da yer alan habere göre, polis ekipleri de platform çevresinde güvenlik önlemi aldı.

Sosyal medya hesabından sahnenin yıkılmasıyla ilgili açıklama yapan ünlü şarkıcı Tarkan, üzgün olduğunu ve konserin gerçekleşmesi için elinden geleceğini yapacağını belirtti:

“İzmir’e giderken sahnemin yıkıldığı haberini aldım. Çok üzüldüm ama can kaybı ve yaralı olmamasına çok sevindim. Emek veren herkesin ve ekip arkadaşlarımın iyi olduğunu bilmek beni çok mutlu etti. Herkese çok geçmiş olsun.Bu arada ben yoldayım. İzmir’e gidiyorum. Bu konserin gerçekleşmesi için elimizden ne gelirse yapacağız.”

Tunç Soyer: Çok üzgünüz, konserle ilgili bilgilendirme yapacağız
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kazayla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Üzgün olduğunu belirten Soyer, şu ifadeleri kullandı:

“Tarkan’ın sahne alacağı konser alanında yaşanan kaza için çok üzgünüz. Herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmaması ile teselli buluyoruz. Konserle ilgili tekrar bilgilendirme yapacağız.”

Yönetici Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Politico, Vladimir Putin’in yerine geçebilecek isimleri yazdı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Derginin analizinde Putin’den sonra koltuğu devralabilecek adaylar sıralandı. Ukrayna savaşı, Moskova’ya …

Bir cevap yazın