Erdoğan’dan sınır ötesi harekat sinyali

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye’ye 1 milyon sığınmacının güvenli geri dönüşü için, terör örgütüne yönelik yarım kalan ‘temizliğin’ devam edeceğin sinyalini verdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı konuşmada birçok konuda önemli değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, Türkiye’nin güney sınırlarında güvenli bölge oluşturulması ve terör koridoru oluşturulmasına karşı başlatılan sınır ötesi harekatlara da değindi.

“Yeni adımları atmaya başlıyoruz”
Erdoğan, bu adımlara yenilerinin ekleneceğini söyledi. Erdoğan, “Güney sınırlarımız boyunca 30 kilometre derinliğinde güvenli bölgeler oluşturmak için başlattığımız çalışmaların eksik kalan kısımları ile ilgili yeni adımları da yakında atmaya başlıyoruz.

“Hazırlıklar tamamlanınca operasyonlar başlayacak”
Ülkemize ve güvenli bölgelerimize yapılan saldırıların, tacizlerin, tuzakların merkezi konumundaki alanlar harekat önceliğimizin başında yer almaktadır. TSK, istihbarat, emniyet hazırlıklarını tamamlar tamamlamaz bu operasyonlar başlayacaktır.

“MGK’da karar alacağız”
Perşembe günü yapılacak MGK’da bu hususta kararlarımızı alacağız. Biz de gereken görüşmeleri yaparak sürecin sağlıklı bir şekilde yürümesini sağlayacağız.

Ülkemizin güvenlik endişelerine saygı gösterenlerle kendi çıkarları dışında hiçbir derdi olmayanların ayrımını bu süreçte bir kez daha görecek ve ileriki politikalarımızın referansı yapacağız.” diye konuştu.

Yönetici Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

DBP’li Salihe Aydeniz’in dokunulmazlığı kaldırıldı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Polise çeşitli saldırılarda bulunan DBP’li Aydeniz’in dokunulmazlığı, CHP ve HDP’nin red …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.