Sultangazi’de çıkan yangında can pazarı yaşandı

İstanbul Sultangazi’de bir apartmanda çıkan yangında mahsur kalan anne ve 4 çocuğu itfaiyenin yardımıyla kurtarıldı.
Edinilen bilgiye göre, Sultangazi ilçesi Cebeci Mahallesinde 4 katlı bir apartmanın birinci katında henüz bilinmeyen bir nedenden çıkan yangının dumanı tüm apartmanı sardı. Alt katlardaki vatandaşlar kendilerini dışarı atarken, binanın 4’üncü katındaki anne ve 4 çocuğu mahsur kaldı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürürken, mahsur kalan vatandaşları da merdiven aracıyla kurtardı. Kurtarılan anne ve çocukları birbirlerine sarılarak gözyaşlarına boğuldu.

Yangından kurtarılan küçük çocuğun annesine “Anne tabletime bir şey olmaz dimi” diyerek ağladığı görüldü. Çevredeki vatandaşlar da o anları meraklı bakışlarla izledi.

İtfaiyenin başarılı çalışmasıyla yangında can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, binada maddi hasar oluştu.
Yangında çok korktuklarını söyleyen anne Hanife Döver, “İlk önce bağırma sesi geldi. Koştuk baktık kapıya duman doluyor içeriye. Çocuklarım, hepimiz içerideydik. Dışarı çıkamadık bir daha. Aşağı inmek istedik ama inemedik. Dumandan dolayı inemedik. Çocuklarım iyiler. Biraz küçüğü korktu ama iyiler. Korktuk tabi. Korkmaz mı insan” ifadelerini kullandı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Yunan Sahil Güvenliği, Akdeniz’de onlarca ölüme neden oldu

Yunanistan’ın imza attığı geri itilme olayları analiz edildi. Göçmenlerden 9’unun bilerek suya atıldığı ortaya çıkarıldı. …

Bir yanıt yazın