Putin, 15 General’i görevden alındı!

Rusya’da yer yerinden oynuyor. Devlet Başkanı Vladimir Putin, çeşitli bakanlık ve kurumlarda çalışan 15 generali görevden aldı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in imzaladığı ve Devlet Yasal Bilgi Sistemi’nin internet sayfasında yayımlanan kararnameyle ülkenin farklı bölgelerinde İçişleri Bakanlığı, Acil Durumlar Bakanlığı, Federal Cezaevi Servisi ve Soruşturma Komitesinde yöneticilik yapan general rütbesindeki 15 kişinin görevine son verildi.

Ayrıca kararname ile Acil Durumlar Bakan Yardımcısı Vladlen Aksenov da görevinden alındı. Generallerin görevden alınma sebebi ile ilgili açıklama yapılmadı.

Öte yandan 15 generalin görevden alınması dış basından da geniş yankı buldu. Yabancı basının”Rusya’da yer yerinden oynuyor! Putin 15 generali görevden aldı” başlıklarıyla geniş yankı bulduğu öne sürülüyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Hezimete uğrayan Macron’dan “Meclisi feshediyorum” açılaması!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, AB seçim sonuçları nedeniyle parlamentoyu feshederek erken seçim çağrısı yaptı. Cumhurbaşkanı …

Bir yanıt yazın