CHP’li muhalifler imzaları 2 Ağustos’ta teslim ediyor

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Son dakika haberlere göre CHP’de 16 Temmuz’da olağanüstü kurultay talebiyle başlayan imza toplama süreci bugün 17.30’da tamamlandı. CHP’de muhalif kesimden ilk açıklama CHP PM üyesi Gaye Usluer ve CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’den geldi. Muharrem İnce de sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamada, 2 Ağustos Perşembe günü imzaların teslim edeceğini belirterek harici haber ve yorumlara itibar edilmemesi gerektiğini ifade etti.
CHP’de 16 Temmuz’da olağanüstü kurultay talebiyle başlatılan imza toplama süreci saat 17.30’da sona erdi. Muhaliflerin imzaları CHP Genel Merkezine teslimi için bir haftalık süreleri bulunuyor. Tüzük gereği verilen bir haftalık süre, toplanan imzaların ulaştırılması, tasnifi, derlenmesi ve sunuma hazır hale getirilmesi için tanınıyor. 6 Ağustos Pazartesi gününe kadar imzaların parti genel merkezine sunulması gerekiyor.
Olağanüstü kurultay talebiyle imza toplayanların bu imzaları Genel Merkeze ulaştırmasıyla süreç tamamlanmış olacak. Teslim edilen imzalar Genel Merkez tarafından incelenecek. Değerlendirme sonunda yeterli çoğunluk olan 625 imzaya ulaşılması durumunda ise Genel Merkezin 45 gün içerisinde kurultayı toplaması gerekiyor.
CHP’Lİ MUHALİFLERDEN İLK AÇIKLAMA
CHP’de olağanüstü kurultay için imza toplama süresi bu akşam saat 17.30’da doldu. Toplanan imzaların 1 hafta içinde genel merkeze sunulması gerekiyor.
CHP’de muhalif isimlerden ilk açıklama CHP PM üyesi Gaye Usluer ve CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’den geldi…
İki vekilin de aynı açıklamayı yaptıkları görüldü.
İşte yapılan o açıklama;“Bugün saat 17.30’da imza verme işlemi sona ermiştir. Noter Tasdikli yeterli sayıda imzayı birleştirerek Perşembe günü Genel Merkezimize teslim edeceğiz. #DeğisimveUmutKurultayı’na destek veren tüm Delegelerimize yürekten teşekkür ederiz. #değişimumuttur”
MUHARREM İNCE’DEN ‘İMZA’ AÇIKLAMASI
Muharrem İnce de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Olağanüstü Kurultay için imza toplayan arkadaşlarımızın imzaları teslim etmek için 6 Ağustos 2018’e kadar hakları vardır. Ancak imzaları 2 Ağustos 2018 Perşembe günü Genel Merkezimize teslim edeceklerini açıkladılar. Bunun haricindeki haber ve yorumlara itibar etmeyiniz” ifadelerini kullandı.

Yönetici Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Yok böyle bir şey! Kiracısı ev sahibini bir demet gül ile 1.5 milyon lira dolandırdı!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz ADANA’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kurye olarak evine çiçek getiren …

Bir cevap yazın