CHP’nin TBMM Başkan adaylığı için Erdoğan Toprak iddiası!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

CHP’nin TBMM Başkan adaylığı için Erdoğan Toprak’ın adı geçiyor. CHP’nin Meclis Başkanı adayının Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak olduğu iddia ediliyor.

Ankara kulisleri CHP’de Meclis Başkanı adayı olarak Adana doğumlu olan İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak’ın gösterileceği iddialarıyla çalkalanıyor. Ankara Kulislerinde dönen bilgilere göre, CHP’nin TBMM Başkanlığı için aday olacağı iddia edilen Toprak’ın bugün adaylığını resmen ilan edeceği öne sürülüyor ama şu saate kadar herhangi bir resmi açıklama gelmedi.

ERDOĞAN TOPRAK KİMDİR?

Erdoğan Toprak 1959’da Adana’da doğdu. Babasının adı Hasan, annesinin adı Gazel’dir. Yönetici; Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü mezunudur. 1983 yılında serbest ticaret ve iş hayatına başladı. Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Üyeliği, Beşiktaş Genç İşadamları Derneği Kuruculuğu ve Yönetim Kurulu Üyeliği, 3 dönem Bahçelievler Spor Kulübü Başkanlığı görevlerinde bulundu.

20 ve 21. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. 21. Dönemde Türkiye-Hindistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevini üstlendi. 57. Hükümette Devlet Bakanlığı görevini yürüttü.24 Haziran 2018 genel seçimlerinde CHP 3.bölge İstanbul milletvekili adayıdır. Orta düzeyde İngilizce bilen Toprak, evlidir.

Yönetici Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

HDP’den Mansur Yavaş’ın adaylığına ilişkin: Asla oy vermeyiz

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için ismi …

Bir cevap yazın