MHP Lideri Bahçeli: Burada zillete geçit yoktur

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin Adana’da düzenlediği “Büyük Çukurova” mitinginde on binlere hitap etti. Cumhur İttifakının millet aklı olduğunu belirtem MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Adana’nın cesur neferleriyiz. Biz Milliyetçi Hareket Partisi’yiz. Gurur, inanç, iddiayla söylemek isterim ki, 24 Haziran Türk milletinin yeniden doğuş ve dirilişinin miladıdır. Cumhur İttifakı Millet Aklı, Türkiye’nin Huzuru. Cumhur İttifakı Millet Aklı, Türkiye’nin Teminatı.“dedi..
Adana Uğur Mumcu Meydanındaki coşkulu kalabalığa “Aziz Adanalı Hemşerilerim, Muhterem Vatandaşlarım, Değerli Dava Arkadaşlarım, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler, Her seferinde bizleri muhabbetle bağrına basan, her defasında desteğini esirgemeyen Adanalı kardeşlerimi yürekten selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Mutluyum, çünkü Adana’dayım. Maşallah, Adana tüm haşmet ve görkemiyle İstasyon Meydanı’na akmış. Allah nazardan saklasın, kem gözlerden korusun.”diyerek başlayan MHP Lideri Devlet Bahçeli şunları söyledi:
“Adanalılar bugün bu meydana mührünü vurmuş, imzasını atmış, özlemlerini taşımıştır. Kıskananlar çatlasın diyorum. Çekemeyenler ıslah olsun istiyorum. Adana kararlı bir duruş sergilemiş, MHP’ye güç ve cesaret vermiştir.” Diyen MHP Lideri Devlet Bahçeli konuşmasında şunları söyledi:
“Allah’a şükürler olsun ki, sizler yeni bir destan yazmak için iddialısınız, inançlısınız, iştahlısınız. Türkiye’ye, milletin kaderine, Türklüğün bekasına, vatanın geleceğine sahip çıkmak için atılgansınız, çeviksiniz, yüreklisiniz. Yılın en uzun günü olan 21 Haziran’da, İstasyon Meydanı’nı tıklım tıklım dolduran bu milletperverlikle, bu vatanperverlikle iftihar ediyorum. Ekranları başında bizleri izleyen aziz vatandaşlarımıza, Bizim için dua eden, başarımız için mücadele gösteren her Türkiye sevdalısına Adana’dan şükranlarımı iletiyorum. Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27’inci Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinin ülkemizin birliğine, milletimizin dirliğine, insanımızın refahına en üst düzeyde katkılar sağlamasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum..
Vatana ve millete adanmış tertemiz ömürlerin biraya geldiği “Büyük Çukurova Mitingimize” hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum.

Aziz Vatandaşlarım, Muhterem Dava Arkadaşlarım, Adana, müstevlilere geçit vermeyen kaledir. Adana, mili mukavemetin kalp atışıdır. Tarih boyunca karanlık oyunlara, kanlı hesaplara Adana’dan ekmek çıkmadı, yine çıkmayacaktır. Bu kutlu vatan köşesi, şehitlerin kanı dökülse de al bayrağı yere düşürmedi, bundan sonra da düşürmeyecektir. Adana ne zaman görev alsa namerde diz çöktürdü, haine aman diletti. Candan, serden, yardan geçerek öne çıkan, ileriye atılan Adanalılar kahramanlıklarla yükseldi. Adana Türkiye’nin özetidir, Türk milletinin özüdür, istikbalin özgüvenidir. Kahramanlıktır, cesarettir, üstün bir feraset ve feragattir. Milli birlik ve beraberlik Adana’nın ön adıdır, övünç madalyasıdır. Milli şuur ve vicdan Adana’nın mayasıdır. Çünkü Adana Türkiye demektir. Adanalının aklı hep Türkiye’dir.”
“Burada zillete geçit yoktur. Burada haine tahammül yoktur. Burada fitneye müsamaha yoktur. Bundan sonra da olması düşünülemeyecektir. Üsteğmen Saim Bey’in, Kozanoğlu Doğan Bey’in, Tayyar Rahmiye’nin ahfadına yakışan da budur. Onun için diyorum ki; Sen var ol Adana, sen çok yaşa Adana, Allah’ına kurban Adana.” Diyerek konuşmasını sürdüren MHP Lideri Devlet Bahçeli özetle şunları söyledi:
“Beka ve diriliş mücadelemizi sarsmak isteyenlere en anlamlı tepki sizlerin kararlı duruşudur. Türkiye’nin geleceğini karartmak için plan yapanlara aşılmaz engel imanla yoğurduğunuz tertemiz yüreklerinizdir. Varlığımıza, bölünmez bütünlüğümüze pusu kuranlara vereceğiniz en güzel cevap 24 Haziran günü sandıkta yapacağınız altın vuruştur. Adana’ya güvencim tamdır. Adana’nın yiğitleri ayrılık, gayrılık bilmez; tefrika, mefrika tanımaz. Adanalı vatan sevdalısı, Türkiye aşığıdır. İnançlı, imanlı, ülkü sahibidir. Sizler ahlakın rotasından hiç ayrılmadınız. Sizler sadakatin çizgisinden hiç çıkmadınız. Bozgunculara direnip, bozuk ve bulanık niyetlere cephe aldınız. Bölücülere yüz çevirip, bölünme havarilerine tavır gösterdiniz. Kavga umanlara fırsat vermediniz. Küsmek için bahane arayanlara şans tanımadınız. Kardeşliğin safında, iç barış ve huzurun tarafında yer aldınız. Sizlerle ne kadar övünsem azdır. Biliniz ki, tarihi bir imtihan önümüzdedir. Türkiye’nin ve Adana’nın kaderini yakından etkileyecek Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerine yalnızca 3 gün kalmıştır. Bu defaki seçimler başkadır. Bu seferki seçimler ya geleceğin sis perdesini aralayacak ya da zifiri karanlığın hakim olmasına yol açacaktır. Milli birlik ve beraberliğimize hasım odaklar boş durmuyorlar.
Türkiye’nin büyümesinden endişe edenler vazgeçmiyorlar. İstikrardan korkanlar son şanslarını deniyorlar, son kozlarını oynuyorlar. Huzur ve refahı milletimize çok görenler pusudadır. Bekamızı tehdit edenler sıraya girmişlerdir. Geleceğimizi kundaklamak isteyenler iftiralara sarılmışlardır. Güçlü Türkiye arzumuzu kıskananlar zilletin safında toplanmışlardır. Lider Ülke Türkiye ülkümüzü yok sayanlar kapı kapı fitne taşıyorlar. Hepsini görüyor, hepsini biliyor, alayını tanıyorsunuz.
Çok şükür karanlık çevrelerin tekerine çomak sokuyor, iç ve dış fesat odaklarının ezberini bozuyor, uykularını kaçırıyorsunuz. Kaos tüccarlarını zelzele gibi sallıyor, kriz havarilerini şaşkına çeviriyorsunuz. Çünkü siz Adanasınız. Sizler Milliyetçi Hareket Partisi’ni asla yalnız bırakmadınız, yine bırakmıyorsunuz. 49 yıllık şerefli Üç Hilalin tavizsiz taşıyıcılarıyız. Bizler omuzumuzdaki yükün farkındayız. Ecdada olan borcumuzun şuurundayız. Geleceğe karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bizler Türkiye’nin ihtiyaçlarına duyarsız kalamayız. Görev ve sorumluluktan kaçamayız. Bana ne, aman sende, azıcık aşım kaygısız başım diyemeyiz. Kulaklarımızı kapatamayız, bencil davranamayız, egolarımıza yenilemeyiz. Çünkü biz muzaffer Türk tarihinin mirasçılarıyız. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran muazzam fikrin varisleriyiz.”
“Çağ açıp çağ kapatan kutlu ruhun devamıyız. Ateşli ve tavizsiz bir mizacımız var. Cesur bir yüreğimiz var. İman ve sevda dolu bir kalbimiz var. Hiçbir zalime minnet etmeyecek bir asaletimiz var.
Geri adım atmayacak bir kararlığımız var. Yenilmeyecek, eğilmeyecek, kırılmayacak güçlü bir irademiz var. Ne Adana’nın başını öne eğeriz, ne de Türkiye’nin diz çökmesine müsaade ederiz. Hiçbir kötü niyetli çevre yıkımın, yok oluşun hayalini kurmasın, böylesi bir yanlışa düşmesin.” Diyen MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Türk milleti dün boyun eğmedi, yine eğmeyecek. Görüyor ve şahit oluyoruz ki, ne kadar Türkiye karşıtı varsa karşımızda toplanmış durumda. Ne kadar kumpasçı, komplocu, yıkım senaristi, dağılma figüranı, hıyanet taşeronu varsa faaliyet halinde. Alayı birden ülkemize parmak sallıyor. Alayı birden Türkiye’yi ele geçirmeye gayret ediyor. 15 Temmuz gecesi hepsinin dersini verdiniz, topunu birden silindir gibi ezip geçtiniz. Türk milletinden intikam almaya kalkışanları doğduğuna pişman ettiniz. İstilacılara, bir dolarlık hainlere Türk’ün en ağır şamarını indirdiniz. Kahramanlık nedir, milli duruş nasıl olur, beşeriyete, tüm dünyaya şanla, şerefle ibra ve ilan ettiniz.
Dostlar sevindi, düşmanlar sindi. Bin yıllık kardeşliğimizi bozmak isteyenler komaya girdi. Buna rağmen emperyalizm, terör örgütleriyle çevremizi kuşatmak istiyor. Şiddet ve cinayet ortakları, Suriye’de terör örgütlerine tırlar dolusu silah ve mühimmat verdiler. Irak’ın Kuzeyinde kaçak, korsan, kanunsuz sözde bir devlet kurdurmayı amaçladılar. Terör faaliyetlerine acımasızca devam ettiler. Ekonomik baskı araçlarını kullandılar. Kara propagandaya soyundular. Şimdi bizim karşımızda iki seçenek vardır. Ya hep birlikte olacağız, ya da hep birlikte yok olacağız. Tarih boyunca esareti kabul etmemiş bir millete yakışan neyse biz de onu yapacağız. Devletimizin ve milletimizin bekası için her şeyi göze alacağız. Saldırı altındaki Türklüğün, ezilmek istenen Türk milletinin tarihi haklarını korkusuzca savunacağız. Adana bunu geçmişte yaptı, müstevlileri, Ermeni çetelerini kaçtıkları yere kadar kovaladı.
Milli namusu korudunuz, milli varlığa sahip çıktınız. Bağımsızlığımıza el uzatanlara acıklı bedeller ödettiniz. Çukurova’nın yiğitleri şimdi söz sırası sizde. Sorduğum şu sorulara öyle bir cevap verin ki, sesiniz gök kubbede çınlasın. Öyle bir cevap verin ki hainler ürksün, zalimler titresin. Öyle bir cevap verin ki fitneye düşenler ayılsın, bozgunculuk yapanların dili tutulsun.
– Bayrağa sahip çıkacak mısınız? (Evet)
– Vatana sahip çıkacak mısınız? (Evet)
– Türkiye’ye sahip çıkacak mısınız? (Evet)
– Onurunuza sahip çıkacak mısınız? (Evet)
-Geleceğinize sahip çıkacak mısınız? (Evet)
Bu evetler geleceğimizi aydınlatıyor, gücümüze güç katıyor. Allah’a şükürler olsun ki bu vatan kimsesiz değildir. Bu aziz millet çaresiz değildir. Sessizlerin sesiyiz, kimsesizlerin nefesiyiz, Adana’nın cesur neferleriyiz. Biz Milliyetçi Hareket Partisi’yiz. Gurur, inanç, iddiayla söylemek isterim ki, 24 Haziran Türk milletinin yeniden doğuş ve dirilişinin miladıdır. Cumhur İttifakı Millet Aklı, Türkiye’nin Huzuru. Cumhur İttifakı Millet Aklı, Türkiye’nin Teminatı.”dedi..
“Aziz Hemşerilerim, Muhterem Dava Arkadaşlarım, Ülkemize yönelen tehditler her geçen gün artarken vatanımızın elimizden kayıp gitmesine seyirci kalamazdık. 15 Temmuz hain darbe girişimine teşebbüs eden teröristlerin yüzünü güldüremezdik. Terör örgütlerini maşa olarak kullanıp üzerimize salanların zalim hedeflerini görmezden gelemezdik. Milli birlik ve beraberlik hissiyatını uyandırmamız zorunluydu.” Diyerek konuşmasını sürdüren MHP Lideri Devlet Bahçeli, “7 Ağustos Yenikapı duruşuna sahip çıkmamız tarihi bir zaruretti. Parlamenter Sistemin aksak ve sorunlu taraflarından nemalanarak ülkemize kaos ve kriz aşılamak isteyenlere fırsat veremez, buna tepkisiz kalamazdık. Ülkemizin terör örgütleri tarafından çepeçevre sarıldığı bir ortamda görevden kaçamazdık. Nitekim sistem krizinin önüne geçmek için ortak akılda buluştuk. Sizlerin teveccüh ve takdirleri sonucunda, 16 Nisan 2017’de yapılan Halkoylaması ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişi sağladık. Cumhuriyet tarihimizin üçüncü evresi olan hükümet sistemi değişikliğini sorunsuz bir şekilde hayata geçirmek için elimizi taşın altına koyduk. Nihai olarak Cumhur İttifakı’nda karar kıldık. Bu ittifak sizlerin vicdanında doğdu, sizlerin iradesiyle vücut buldu. Bin yıllık kardeşliğimizi yaşama ve yaşatma harcıyla yoğruldu. Bu nedenle Cumhur İttifakı Millet Aklı dedik. Cumhur İttifakı’nın, Türkiye ve Türk milletinin teminatı olduğunu vurguladık.
Cumhur İttifakı milli istiklalin namusudur. Cumhur İttifakı milli istikbalin müdafaa ruhudur. Cumhur İttifakı Adana’nın özlemleriyle örtüşmüştür. 16 Nisan Halkoylamasıyla kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni bütün kurum, kural ve esaslarıyla hayata geçirme konusunda azimliyiz. Yeni hükümet sistemiyle devletteki çatlak sesler kısılacak, sükûnet içinde istikrar temin edilecektir. Bunu milli bekamız için mecburi görüyoruz. Birliğimiz ve dirliğimiz için hayati sayıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle milletimizin yüzü gülecek, Adana’nın hak ettiği, beklediği huzur ve refah varlığını gösterecektir. Kuvvetler ayrımı güçlenecek, Yasama-Yürütme-Yargı arasında var olan gerilimler, gelgitler, gevşeklikler bitecektir.
Amacımız budur, arayışımız budur, arzumuz da budur. Al Bayrak Sistemi olarak ifade ettiğimiz yeni hükümet yapısında; TBMM asli fonksiyonunu icra edecektir. Hükümet seri kararlar alacak, etkili icraatlar yapacak, verimli çalışacak; geçmişteki tıkanmalar, kriz ve kargaşalar emin olunuz en aza inecektir. Yargı ise hem bağımsız hem de tarafsız olacaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, 24 Haziran’dan sonra tam olarak devreye girecektir.
Kaosa umut bağlayan müflis ve müfteri siyaset bezirgânları kaybedecek, inşallah Türkiye’nin önü kapanmamak üzere açılacaktır. 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kazanacaktır. 24 Haziran’da Cumhur İttifakı zafere ulaşacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakı’nın başarması amacıyla imkanları nispetinde çalışmakta, demokratik tutumunu ve milli duruşunu Türkiye’nin her seçim çevresine samimiyetle taşımaktadır. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tekrar Cumhurbaşkanı seçilecek ve yürütmenin başı olacaktır. 24 Haziran’da Milliyetçi Hareket Partisi muhteşem bir neticeyle TBMM’de güçlü bir şekilde temsil edilme hakkına kavuşacaktır. Partimizin sırtından kurban kesmeye çalışan MHP hasımları ise bir kez daha hezimete uğrayacaklardır. Ektikleri rüzgârı fırtına olarak biçeceklerdir. Attıkları iftiraların altında kalacaklardır.
Algı oyunlarının, alçak siyaset operasyonlarının acı sonuçlarına katlanacaklardır. Kimliksizler, köksüzler yıllardır partimizin çöküşünü görmek için el ovuşturdular. Bizler de her defasında onları hayal kırıklığı ve hüsranla tanıştırmaktan büyük bir haz ve zevk duyduk. Türk düşmanlarının 24 Haziran’da da aynı acıyı tadacaklarından şüphem yoktur. Bunlar, Adana’nın tabiriyle söylersek, mahallenin gıranlarıdır.
Bu reziller, anketler vasıtasıyla kurdukları tuzakların, çektikleri hazım zorluklarının, sabır ve tahammülleri aşan husumetlerinin hesabını bizzat Türk milletine, bizzat Adana’ya vereceklerdir. Bizim ittifakımızın mayası sağlamdır helaldir. Bizim ittifakımızın temeli 15 Temmuz’a karşı tankların önündeki asil duruştur. Bizim ittifakımızın direği 7 Ağustos Yenikapı iradesidir. Bizim ittifakımızın harcı 16 Nisan Halkoylamasıyla karılmıştır. Bizim ittifakımızın teminatı büyük Türk milletidir. Biriz, beraberiz, hep birlikte güçlü Türkiye’yiz. Biriz, beraberiz Kızılelmadır ülkümüz. Biriz, beraberiz Türk milletine bekadır dileğimiz. Yolumuzdan dönmeyiz, hedeflerimizden şaşmayız, Adana’dan asla vazgeçmeyiz.

Aziz Hemşerilerim, Muhterem Dava Arkadaşlarım, 24 Haziran’da Türkiye’nin geleceği Türk milleti tarafından tayin ve tescil edilecektir. Nitekim egemenliğin sahibi büyük Türk milletidir. Türk milletinin yüzüne bakmaktan ürkenler, gözlerini zulmete çevirenler kaybetmeye mahkumdur. Şu işe bakar mısınız, Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci tura kalması için plan ve propaganda yapıyorlar. Kafaları almıyor, zekaları çalışmıyor, milleti anlamıyorlar.
Birinci turda ümitleri olmayanların ikinci tur söylemleri çaresizliklerinin en bariz ispatıdır. Zillet ittifakında buluşanlar ilkeden yoksun, ülküden bihaberdir. Bunların lügatinde milli duruş yoktur. Bunların ülke diye bir derdi olmamıştır. Bunlar istikbalini Pensilvanya’ya bağlamış, iradelerini Türkiye hasımlarına ipotek ettirmişlerdir. Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile aynı kulvarda buluşmuşlar, Kandil’in huzurunda esas duruşa geçmişlerdir. Ancak Kandil’e Türk bayrağı dikildiğinde de perişanlık yaşayacaklardır. CHP’nin adayı İnce’nin mitingleri HDP flamalarıyla dolup taşıyor.CHP’li sözcüler, İnce’nin seçilmesi halinde PKK’lı Demirtaş’ın başkan yardımcısı olabileceğini ifade ediyorlar. İP’in adayı seçimler ikinci tura kalırsa ön şartsız Erdoğan’ın karşısındaki adaya destek vereceğini beyan ediyor. HDP Sözcüsü Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci tura kalması halinde İP’in adayını destekleyebileceklerini söylüyor. CHP, İP, HDP aynı çuvala giriyor, aynı çukura düşüyor. HDP, İP hayranı kesilmiş. Vaziyete bakılırsa HDP’nin hayranlığı İP’te de karşılık bulmuş. İP, HDP’ye karşı sempatik ve müspettir. CHP, HDP’yi kanatları altına almış, PKK’yla verkaça girmiştir.
Hepsi bir araya gelip terörist Demirtaş’ı himaye etmeye kalkmışlardır. Edirne cezaevine yaptıkları ziyaretler bunu göstermektedir. PKK’lı Demirtaş’ın serbest bırakılması için yanıp tutuşmaları bu yüzdendir. Çok çetrefilli, çok sancılı, çok sakat, çok çarpık bir ilişki ağı kurmuşladır. Bu beş benzemezi bir araya getiren nedir? Bunları FETÖ, PKK kuyruğuna takan; birbiriyle kucaklaşmalarını sağlayan asıl sebep nelerden ibarettir?
Türkiye’nin mahvına hizmet edenlerin bu denli sıkı fıkı olmaları tesadüfi değildir. Adana’dan açık açık söylüyorum: Bunların ikinci tur rüyaları hüsranla sonuçlanacak, 24 Haziran akşamı tepe taklak olacaklardır.
24 Haziran 2018’de zillet dağılacak, illet sönecektir. 24 Haziran 2018’de küresel saldırı ve tahakküme cevap verilecektir.
24 Haziran 2018’de kiralık ve proje terör örgütlerine milli irade hadlerini bildirecektir.Türk ve Türkiye düşmanları sandığa gömülecektir.
Bundan kaçış yoktur, bundan kurtuluş olmayacaktır.Şimdi sizlere soruyorum.
Güçlü Türkiye ve milli beka için;
– 24 Haziran’da mührü MHP’ye basacak mısınız? (Evet)
– 24 Haziran’da Cumhur İttifakının adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yapacak mısınız? (Evet)
– 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine sahip çıkacak mısınız? (Evet)
TBMM’nin denge ve denetim fonksiyonunu en yüksek şekilde icra etmesi için Milliyetçi Hareket Partisi göreve taliptir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle Türkiye’nin yeni baştan inşa edilmesi, bu yeni sistemin kurum ve kurallarıyla yerleşmesi için Milliyetçi Hareket Partisi sorumluluk almaya, gereğini yapmaya hazırdır.
Türkiye Afrin’dedir, Menbiç’tedir, Allah’ın izniyle Kandil’e hançer gibi saplanacaktır. Bu maksatla 24 Haziran’dan sonra terörizmin kökünü kazımak, zalimlerle hesaplaşmak için TBMM’de MHP, yürütmenin başında da Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmalıdır.
Çukurova’nın bereketi için MHP. Pamuk tarlalarının, buğday, arpa başaklarındaki danelerin bolluğu için MHP. Huzur için, adalet için, hak için, umut için, istikrar için, kardeşlik için, aş için, iş için MHP.
Kahramanların apoletlerini sökmek isteyen densizlere haddini bildirmek için MHP.Türklüğü yaşatmak için MHP.
Ne Mutlu Türküm Diyene sözünü devamlı söylemek için MHP.Türkiye’yi müdafaa etmek için MHP.Küresel tahakkümü kırmak için MHP.
Siyasi ve ekonomik oyunları bozmak için MHP.Kürt kökenli kardeşlerimizin dirliği ve selameti için MHP.FETÖ’yle, PKK’yla, var olan diğer tüm hıyanet çeteleriyle mücadele etmek için MHP.
İnsan kanı içen şerefsizlerle, hayvanlara kast eden alçaklarla hesaplaşmak için MHP.Henüz doğmamış yavrularımızın geleceği için, yaşayan millet evlatlarının birlik ve dayanışması için MHP gereğini yapmaya hazırdır, son derece kararlıdır, demokrasiyi ilerletmek, bireysel hak ve özgürlükleri yükseltmek için kırılmaz irade sahibidir.
Ayrıca sözümüz sözdür, Seçim Beyannamemizde paylaştığımız vaatlerimiz ise sizlerin desteğiyle mutlaka gerçekleştirilecektir.TBMM’de güçlü bir şekilde temsil edildikten sonra özet halinde diyorum ki;
Teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri hariç olmak üzere, kader kurbanlarına af çıkaracağız.Vatandaşlarımızı, kredi ve kredi kartı borçları ve yüksek faiz sarmalının neden olduğu yoksulluk tuzağından kurtaracağız.
Ekonominin ihtiyacı olan alanlarda yapısal reformları hızla temin edeceğiz.Esnaf ve çiftçilerimizin vergi ve prim yükünü hafifleteceğiz.
Soruyorum, bunlara destek veriyor musunuz? (Evet)
Arkamızda duracak mısınız? (Evet)
Esnaf ve sanatkârlarımızın geçmiş hizmetlerine borçlanma hakkı tanıyacağız.Staj ve çıraklık sürelerini emeklilik hizmetine sayacağız.Yük ve yolcu taşımacılığı yapan esnafımıza vergisiz akaryakıt sağlayacağız.
Şoför esnafımıza yıpranma payı hakkı vereceğiz.Çiftçilerimizin kullandığı mazottaki vergileri kaldıracağız.Sulamada ve tarım işletmelerinde kullanılan elektrikten KDV alınmaması; tohum, fide ve ilaç gibi girdilerin vergi yükünün düşürülmesi konusunda her çabayı göstereceğiz.
Adanalı çiftçi kardeşlerim siz söyleyiniz, Üç Hilal’e mührü basacak mısınız? (Evet)İşsiz her aileden bir kardeşimize asgari ücretin yarısı kadar aile desteği yardımı verilmesi konusunda mücadele edeceğiz.
Gençlerimizin, iş bulana kadar ailelerinin sağlık sigortasından yararlanması ve öğrenim kredisi borçlarından faiz alınmaması hususunda gereğini yapacağız.
Üniversite giriş sınavının kaldırılması konusunda çalışmalarımıza hız vereceğiz.Askerlik süresinin prim ödemeksizin emeklilik hizmetine sayılması,
Emekli aylıklarındaki eşitsizliklerin giderilmesi, refah payının yükseltilmesi amacıyla elimizden geleni çabayı göstereceğiz.Emeklilikte yaşa takılan kardeşlerimizin mağduriyetlerini gidereceğiz.
Kadınlarımıza sigortalılık öncesi doğumları için borçlanma hakkı tanıyacağız.Asgari ücretten vergi alınmaması, ücretlilerin asgari ücret kadar gelirinin vergi dışı bırakılması taleplerini yerine getireceğiz.
Kadro alamayan taşeron işçilerimiz, 4/B’li, vekil, sözleşmeli, fahri ve geçici statüde çalışan kardeşlerimizin kadroya alınmasını sağlamak için uğraşacağız.
Kamu çalışanlarının tüm ek ödemelerini emekli aylığına yansıtacağız.Öğretmenlerimizin ek göstergesini 3600’e çıkaracağız.
Atanamayan öğretmenlerimizin tamamının kademeli olarak atanması için kadro ihdas edeceğiz.Kahraman ve fedakâr Uzman Çavuşlarımızın tümünün kadroya alınması, özlük haklarıyla birlikte mali ve sosyal durumlarının iyileştirilmesi maksadıyla Meclis’te sorumluluk üstleneceğiz.
Emniyet çalışanlarımızın özlük haklarının düzeltilmesi, polislerimizin ek göstergesinin 3600’e yükseltilmesi, haftada 40 saatin üzerindeki hizmetler için fazla mesai verilmesi için yasal imkanları kullanacağız.
Şehit anne ve babalarının aldıkları maaşın artırılması,Şehit yetimlerinin tamamına iş hakkı verilmesi,Terörle mücadele gazilerine ikinci istihdam imkânı sağlanması,
Ordu ve polis vazife malullerinin maaşlarının iyileştirilmesi,Gazilerimize ÖTV’siz araç imkânı getirilmesi,Malul sayılmayan gazilere “Gazilik” unvanı verilmesi için gerekli yasaların çıkarılması konusunda bütün gayret ve samimiyetimizle mücadele edeceğiz, inşallah da başaracağız.
Bunların hepsini TBMM’de çok güçlü bir grup kurarak yerine getireceğiz.MHP Türkiye’nin geleceğidir.MHP geleceğin mimarıdır.MHP mutlaka sizlerin sayesinde gelecektir.
Fırat Kalkanı Harekatından rahatsız olanlara hadlerini bildireceğiz.Zeytin Dalı Harekatını hazmedemeyenlere ağır bir ders vereceğiz.Sırtını kaosa dayayanlara, yüzünü krize çevirenlere karşı istikrar diyeceğiz.
Toplumsal huzur ve barışı egemen kılacağız.Kutlu yürüyüşümüze kimse engel olamayacaktır.Zillet ittifakının geriye dönüş masalları beyhude bir çabadır.
Bunların mizacında yapmak yok, yıkmak vardır.Bunların fıtratında söküğü dikmek yok, yırtmak vardır.
Bunların mayasında millet yok, zillet vardır.Bunların kültüründe hürmet yok, zulmet vardır.Aziz milletimiz 24 Haziran’da şaşmaz iradesini gösterecek, Cumhur İttifakı’nı yükseltecek, Milliyetçi Hareket Partisi’ni güçlendirecek, Sayın Erdoğan’ı da bir kez daha Cumhurbaşkanı yapacaktır.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Cumhur İttifakıyla taçlanacak, Cumhuriyet’in kuruluş felsefesi perçinlenecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Çukurova Mitingimizi şereflendiren siz değerli hemşerilerime yürekten teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Cumhur İttifakı Millet Aklı, Türkiye’nin teminatı.Sağ olun, var olun, Cenab-ı Allah’a emanet olun.Ne Mutlu Türküm Diyene.” dedi..

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Sessizliğini bozan Akşener’den İsmail Saymaz’a zehir zemberek sözler

İYİ Parti eski Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından sessizliğini bozdu. …

Bir yanıt yazın