MHP’li Azmaz’dan her görüşe mensup işadamlarına iftar!

MHP 27. Dönem Milletvekili aday adayı Sayım Azmaz her görüşe mensup iş ve sanat dünyasına yönelik yaklaşık 150 kişiye Hoca Ahmet Yesevi Otağında “birlik ve beraberlik” temalı bir iftar yemeği verdi.
Adana DSİ çamlığındaki Hoca Ahmet Yesevi Otağındaki iftar yemeğinde bir araya gelen her görüşe mensup iş ve sanat dünyasına mensup yaklaşık 150 kişi kuran tilaveti eşliğinde iftarlarını açtılar. Yemekten sonra bir araya gelen her görüşe mensup iş ve sanat dünyasına mensup yaklaşık 150 kişiye hitaben bir konuşma yapan MHP 27. Dönem Milletvekili aday adayı Sayım Azmaz, “Başı rahmet ortası mağfiret sonu ise cehennemden kurtuluş olan bir ramazan ayının daha sonuna geldik. Bu mübarek ayda siyasetten uzak ama her görüşe mensup iş adamı dostlarımızla bir araya gelmek istedik. Birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmek adına düzenlemiş olduğumuz bu iftar yemeğimize katılan bütün dostlarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, vatanımızı bölmek isteyen, bizi bir birimize düşürmeye kalkışanlara fırsat vermesin.” dedi.
Öte yandan İftar yemeğinin sonunda Aşık Osman Akçay, Aşık Şüfandereli, Aşık Medini’den oluşan 3’lü halk ozanlarının vatan sevgisi ile birlik ve beraberliği konu alan atışma sanatı ile karşılıklı olarak seçimi birlik ve beraberliği konu alan sanatlarının icra ederlerken, söz ve yazarı İsmail Çörekçi’ye ait olan ve iftar yemeği için yazılan bir şiiri de yine MHP 27. Dönem Milletvekili aday adayı Sayım Azmaz okudu. İsmail Çörekçi2nin yazmış olduğu şiir şöyle:
ALLAHIM
Yüceler yücesi elbette sensin,
Luftettin bu anı bize Allah’ım
Var ise, yok eyle tüm dertler dinsin,
Şükrünle sen bizi öze Allah’ım.

Yiğitler sınırda, dağa çıkarken,
Bir hilal uğruna koşup coşarken,
Analar babalar yola bakarken.
Yüreği düşürme köze Allah’ım.

Tek dişli canavar kudurdu zalim.
Müslüman Türk zorda çekerken zulüm.
Gör işte böyleyiz, böyledir halim.
Eriştir o mutlu haza Allah’ım.

Helale haramı katarsam şayet.
Komşusu aç ilken yatarsam şayet.
Yetimi unutup itersem şayet.
Kalbimi dondur sen buza Allah’ım.

Merhametle hem hal aşiyan kalbi.
Adını zikredip yaşayan kalbi.
Sevgiyi yeşertip taşyan kalbi.
Çektirme ne olur naza Allah’ım.

Çörekçi kul fani gel ona küsme.
Dostunu incitip sen yüzün asma.
Bol verip, bol eyle rızkını kısma.
Döndürme ne olur aza Allah’ım.
Birlik ver lütfunla bize Allah’ım.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

İran Cumhurbaşkanı Reisi, helikopter kazasında yaşamını yitirdi

İranlı yetkililer, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin helikopter kazasında hayatını kaybettiğini duyurdu. İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin …

Bir yanıt yazın