Hac’da şeytan taşlayan Hacı, el değneğiyle şeytana ateş açtı!

Bir hacı, şeytan taşlarken kendinden geçerek şemsiyeyle adeta şeytana savaş açtı. O ana ilişkin görüntüler kısa sürede sosyal medyada en çok izlenenler arasına girdi.
Dünyanın dört bir yanından iki buçuk milyonu aşkın Müslüman, hac ibadeti yerine getirmek üzere Suudi Arabistan’ın Mekke kentinde bulunuyor.

Haccın gerekliliklerinden biri olan Arafat Dağı’na çıkma ibadetini tamamlayan hacı adayları, bayramın ilk günlerini Mina’da geçirdi.

Şeytan taşladılar

Sabah saatlerinde şeytan taşlama alanı olan Jamarat’a geçen hacı adayları, burada şeytan taşlama görevini yaptı.

İlginç görüntüler

Bu sırada yabancı uyruklu olduğu görülen bir hacı adayının amatör kameralar tarafından çekilen görüntüsü ilginç anlara sahne oldu.

Görüntülerde, hacı adayının şeytan taşladığı sırada kendinden geçtiği ve etrafındaki hacı adaylarının bu duruma verdiği tepkiler yer aldı.

El değneğiyle şeytana ateş açtı

Hacı adayı elindeki şemsiyeyle şeytana ateş açtığı görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Şeytan taşlama nedir?

Hac ibadetinin zorunluluklarından biri olan “Şeytan Taşlama”, Hz. İbrahim’in şeytanı kovmak amacıyla ona taş fırlatmasını sembolize eder.

Hac mevsiminde Mina’da Kurban Bayramı’nın birinci, ikinci ve üçüncü günleri Akabe Cemresi, Küçük Cemre ve Orta Cemre olmak üzere üç şekilde şeytan taşlanır.

Üç günün sonunda hac görevi sona ermiş olur.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Dünyanın en değerli kulübü yeniden Real Madrid

Marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’ın yaptığı araştırmaya göre, geçen yıl birinciliği Manchester City’e kaptıran Real …

Bir yanıt yazın