Sosyalist CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Ülkücü olan benim

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde farklı kesimlerin de oylarını alabilmeye çalışan Kemal Kılıçdaroğlu, muhafazakarların ardından şimdi de milliyetçilere göz kırpmaya başladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’de partisinin grup toplantısına katıldı. Kılıçdaroğlu burada partililere seslendi. CHP Lideri’nin gündeminde, İstiklal Caddesi’ndeki patlama ve kendisine yöneltilen ‘teröre ve teröristlere karşı yetersiz tepki’ eleştirileri vardı.

Kılıçdaroğlu, kendisinin eleştiriyi yöneltenlerden daha milliyetçi ve daha vatansever olduğunu söyledi.

“Milliyetçi arıyorsanız bana bakacaksınız”

Kemal Kılıçdaroğlu şu şekilde konuştu: “Milliyetçi arıyorsanız bu kardeşinize bakacaksınız, ülkücü arıyorsanız bu kardeşinize bakacaksınız. Vatansever arıyorsanız CHP’ye bakacaksınız. Milletinin yanında olan milletinin hakkını hukukunu arayan parti arıyorsanız CHP’ye bakacaksınız.

“Teröre de teröriste de lanet olsun”

Her yerde söyledim yine söylüyorum. Teröre de teröriste de lanet olsun teröristlerin yolunu açanlara da lanet olsun. Söz veriyorum, bu milletin sırtından bunu söküp atacağız. Terörle teröristle nasıl mücadele edilir, iktidara geldiğimizde bütün dünya öğrenecek.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Paşinyan geri adım atarak, “Karabağ’da silahları bırakıyoruz vurmayın”

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Rus basınının aktardığı bilgiye göre Karabağ Ermenileri, Azerbaycan’ın çatışmayı durdurma ve …

Bir cevap yazın