KOBİ’ler için hayata geçecek “Hazine Destekli Kefalet Paketi” müjdesi!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Bakan Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli’ne ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda yeni bir destek paketinin de müjdesini verdi, işte detaylar…

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda KOBİ’ler için hazine destekli çalışma yürüttüklerinin müjdesini verdi.

Yeni  bir Hazine Destekli Kefalet Paketi geliyor, peki bunun detayları ne olacak, ne zaman devreye girecek? İşte merak edilen soruların cevapları…

KOBİ’ler için hayata geçecek Hazine Destekli Kefalet Paketi’ne ilişkin Bakan Nebati’nin açıklamaları şu şekilde oldu:

“Türkiye Ekonomi Modeli kapsamında bugüne kadar uygulamaya aldığımız destek paketleri, teminat eksikliği bulunan işletmelerimizin finansman ihtiyaçlarını karşılaması hususunda önemli bir işlev görmüştür.

YENİ DESTEK PAKETİ DEVREYE GİRECEK

Gelinen aşamada, teminat eksikliği yaşayan KOBİ’lerimizin finansman ihtiyaçlarını en uygun şekilde desteklemek amacıyla; üretim, ihracat ve istihdamı önceleyen Türkiye Ekonomi Modelimizle uyumlu şekilde, yeni bir Hazine Destekli Kefalet Paketi çalışması yürütüyoruz.

Hazine Destekli Kefalet Paketi, ekonomimizin lokomotifi olan KOBİ’lerimizi odağına alan bir anlayışla kurgulanmakta olup, teknik çalışmaların tamamlanmasına müteakip hazırlanan paketin kullandırma koşulları ve diğer tüm detayları kamuoyumuzun bilgisine sunulacaktır.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Paşinyan geri adım atarak, “Karabağ’da silahları bırakıyoruz vurmayın”

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Rus basınının aktardığı bilgiye göre Karabağ Ermenileri, Azerbaycan’ın çatışmayı durdurma ve …

Bir cevap yazın