FBI ve MI5’tan dünyayı sarsacak ortak bildiri!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

İngiltere ve ABD güvenlik servislerinin başkanları Çin’den gelen tehdide karşı uyarılarda bulunmak için ortak bildiri yayımladı.
BBC’nin haberine göre; FBI direktörü Christopher Wray, “Çin, ekonomik ve ulusal güvenliğimiz için uzun vadeli en büyük tehdit” dedi.
MI5 başkanı Ken McCallum, hizmetinin son üç yılda Çin faaliyetlerine karşı çalışmalarını iki katından fazla artırdığını ve tekrar ikiye katlayacağını söyledi.
“TARİHİN GÖRDÜĞÜ EN KANLI SAVAŞLARDAN BİRİ OLACAK”
FBI’dan Wray, Çin’in Tayvan’ı zorla alması durumunda, bunun; dünyanın gördüğü en korkunç, en kanlı savaşlarından biri olacağını ifade etti.
Wray, Çin’in Ukrayna’daki çatışmadan “her türlü dersi” çıkardığını söyledi. Wray, Çin’in Batılı devletlerin Rusya’ya yaptırımlarını dikkatle izlediğini ve buna yönelik ekonomik bir hazırlık yaptığını da iddia etti.

Yönetici Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Nureddin Nebati: Gayrimenkulde fiyat artışını mercek altına aldık

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Nureddin Nebati, gayrimenkul sektöründe olağan dışı fiyat artışlarının mercek altında olduğunu, …

Bir cevap yazın