Karamollaoğlu Cumhurbaşkanı adayının kriterlerini açıkladı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı adayında aranan özelliklerin mezhep değil, dürüstlük, adalet, ehliyet ve liyakat olması gerektiğini söyledi.
İyi Parti Ankara Milletvekili Halil İbrahim Oral’ın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığı için kullandığı ifadeler, tartışma konusu yarattı.

Oral’ın “Kılıçdaroğlu’nun adaylığı Sünni kesim açısından endişedir.” sözleri, partisinde ve Millet İttifakı’nda karışıklığa neden oldu.

İyi Partili Oral, partisi tarafından disiplin kuruluna sevk edilmesinin ardından İyi Parti lideri Meral Akşener ile Oral, Kılıçdaroğlu’ndan özür diledi.

Temel Karamollaoğlu da tartışmaya katıldı
Millet İttifakı’nda yer alan Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu da tartışmaya dahil oldu.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Karamollaoğlu, üzüntüsünü dile getirerek şu ifadeleri kullandı:

“Yöneticide aranan vasıf mezhep değil; dürüstlük, adalet, ehliyet ve liyakat olmalı”
“Sayın Kılıçdaroğlu ve Alevi vatandaşlarımıza yönelik sarf edilen ayrıştırıcı ve ötekileştirici ifadelerden dolayı üzüntümü belirtmek isterim. Yöneticide aranan vasıf mezhep değil; dürüstlük, adalet, ehliyet ve liyakat olmalıdır. Aday belirleme kriterlerinde liyakatin değil de ırkın veya mezhebin aranması; ülkemize, insanımıza ve geleceğimize yapılabilecek en büyük kötülüktür.”

Yönetici Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Galatasaray’dan Arda Turan’a teklif

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Sarı-kırmızılılarda Futbol A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, Arda Turan’ı teknik ekipte görmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.