İstanbul’daki ilk hac kafilesi dualarla uğurlandı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

İki yılın ardından kutsal topraklara giden hacı adayları, sevinç gözyaşlarıyla yola çıktı.
Koronavirüs salgını nedeniyle 2 yıldır gerçekleştirilemeyen hac ibadeti, vakaların azalmasıyla birlikte tekrar başladı.

İstanbul’daki ilk kafile ise bu sabah saatlerinde havalimanının yolunu tuttu.

Gözyaşlarını tutamadılar
Kutsal topraklara gidecek hacı adaylarının mutluluk ve heyecanlarının yüzlerine yansıdığı görüldü.

AA’nın haberine göre; hac kafilesinin hareketi öncesinde İstanbul Havalimanı’ndaki Gidiş Terminali’nde tören düzenlendi. Törene 286 hacı adayının yanı sıra yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an tilavetiyle başlayan uğurlama töreninde konuşan İstanbul Müftü Yardımcısı Ahmet Aktürkoğlu, kutsal topraklara doğru yola çıkan hacı adaylarını tebrik etti. Uzun yıllardır hac farizasını bekleyen hacı adayları duygu dolu anlar yaşadı.

“Rabbim bu mutluluğu nasip etti”
10 yıldır hac farizasını beklerken koronavirüse yakalanan ve entübe olduktan 35 gün sonra iyileşen Ayfer Gül, “Nefes borumdan ameliyat oldum, çok sıkıntılar geçirdim. Rabbim bu mutluluğu nasip etti. İnşallah Mescid-i Nebevi’ye gideceğiz. Kabe’yi tavaf edeceğiz. Rabbim hakkıyla hac vazifemizi yapmayı nasip etsin.” diyerek duygularını anlattı.

Yönetici Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Galatasaray’dan Arda Turan’a teklif

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Sarı-kırmızılılarda Futbol A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, Arda Turan’ı teknik ekipte görmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.