AB: Tahıl kıtlığının sorumlusu Rusya

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Borrell, uluslararası ticarette tahıl kıtlığının baş sorumlusunun Rusya olduğunu belirtti.
Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, konuyla ilgili sosyal medyadaki açıklamasında, AB’nin Rusya’ya yönelik yaptırımlarının bu ülkenin savaş kapasitesini zayıflatmayı amaçladığını, tarım ürünlerini içermediğini vurguladı.

“Rusya, dünyadaki tahıl kıtlığının doğrudan sorumlusu”
Borrell, “Rusya’nın Ukrayna limanlarına devam eden ablukası, mısır ve buğday gibi tonlarca tahılın dünyanın ana üreticilerinden Ukrayna’da kalmasına yol açıyor, ihracatını engelliyor. Rusya, uluslararası tahıl ticaretindeki kıtlıktan doğrudan sorumludur.” ifadesini kullandı.

“Rusya, sorumluluğu yaptırımlara atıyor”
Rusya’nın saldırılarını sonlandırmak yerine sorumluluğu yaptırımlara attığını belirten Borrell, Kremlin’i böylece dezenformasyon yapmakla suçladı.

“Çözüm için tüm dünya ile dayanışma içindeyiz”
Borrell, savaşın yol açtığı sorunların giderilmesi için dünyanın her yerindeki ülkelerle tam dayanışma içinde olacaklarını kaydetti.

Yönetici Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Numan Kurtulmuş, Suriyelilerle ilgili planı açıkladı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz AK Partili Numan Kurtulmuş, sınır ötesi operasyonların ana hedeflerinden birinin de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.