Ye kürküm ye! İBB, harp okulu çıkışlı karı-kocayı bünyesinde çalıştırıyor

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Mehmet Alkanalka ve Emine Alkanalka isimli Kara Harp Okulu çıkışlı karı-kocanın, İBB kadrosunda aynı anda yer aldığı belirlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) yönetimini alan CHP’li Ekrem İmamoğlu, son seçimden bu yana birçok eleştirinin muhatabı oldu.

Eleştirilerden biri de liyakat üzerinden değerlendirme yapan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, seçimlerden önce yaptığı “Babamın oğlu olsa işe almayın.” sözünün gerçeği yansıtmaması oldu.

Belediye bünyesinde verilen başkanlık ve müdürlük görevlerine eşlerin getirilmesi tepki çekti.

Aynı yıl başkanlık ve müdürlük görevlerine getirildiler

İBB’de önceki yıllarda çalışmaya başlayan Emine Alkanalka’nın, 2020 yılında Hizmet İyileştirme Şube Müdürlüğü görevine getirilmesi ve akabinde aynı yıl eşi Mehmet Alkanalka’nın Dış İlişkiler Daire Başkanlığı görevine getirilmesi, tepki gördü.

Önce eşi başkan oldu, sonra kendisi müdür

İBB’nin resmi sitesinde yer alan bilgilerde Mehmet Alkanalka 20 Şubat 2020’de başkanlık görevine getirildiği kaydedilirken, eşi Emine Alkanalka’nın ise aynı yılın temmuz ayında görevinin yükseltilmesi dikkat çekti.

Harp okulu mezunları

Çiftin yine İBB’nin resmi sitesinde yer alan CV’lerinde, farklı tarihlerde Kara Harp Okulu’ndan mezun oldukları yer aldı.

Yönetici Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

İsveç Başbakanı Andersson: Türkiye ile tüm sorunları çözmeye hazırız

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz İsveç Başbakanı Magdelena Andersson, ülkesinin ve Finlandiya’nın NATO üyeliği için yarın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.