CHP’li Başkandan partiliye dayak iddiası sosyal medyayı salladı!

Adana’nın en büyük ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın bir vatandaşı dövdü iddiası sosyal medyayı salladı. Adanalıların büyük tepkisine yol açan skandal olayı sosyal paylaşım sitesi olan “Adana Çevirme Radar” paylaşırken bölgenin güçlü yerel gazetesi Egemen’de haber olarak yayınladı.

CHP’li belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın vatandaşı korumaları zoru ile bir vatandaşı döverek dışarı atması kameralara yansıdı. İlde kısa sürede büyük yankı uyandıran dayak iddiası birden Türkiye gündemine oturdu. Dayak olayını “Adana Çevirme Radar” sosyal paylaşım sitesine kimin servis yaptığı açıklanmazken, CHP’li Belediye Başkanı Zeydan Karalar’dan açıklama bekleniyor.

Seyhan Belediye Başkanı CHP’li Zeydan Karalar’ın kendi partilisinin boğazını sıkıp yumruk attığı görüntüler ortaya çıktı.

BÖLGE TOPLANTISINDA SALDIRMIŞTI

CHP’nin Adana’da 7 ilin katılımıyla gerçekleştirilen Bölge Toplantısı’na katılmak için otele gelen Abdullah Bozkurt adlı bir partili, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın yumruklu saldırısına uğramıştı.

 KARALAR VE YANINDAKİLER SALDIRIYOR

Başkanın büyük tepki alan saldırganlığı sosyal medya üzerinden bazı yandaşları tarafından yalanlanmıştı. Gazetemiz, o skandal görüntülere ulaştı. Görüntülerde, Zeydan Karalar ve yanında bulunanlar bir kişinin üzerine saldırıyor.

OLAYI YARGIYA TAŞIDI

Adana’da lüks bir otelde düzenlenen Osmaniye, Mersin, Hatay, Kilis, Gaziantep ve Kahramanmaraş illerini kapsayan “Bölge Toplantısı”na katılan 57 yaşındaki Abdullah Bozkurt, burada saldırıya uğramış ve olayı da yargıya taşımıştı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

Saldırıya uğrayan Bozkurt, “Otelin x ray cihazından geçtikten sonra bana yumrukla vurulmaya başlandı. Baktığımda Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın vurduğunu gördüm” diyerek suç duyurusunda bulunmuş ve darp raporu almıştı.

GERÇEK GAZETECİLİK ÖRNEĞİ

Bozkurt, zorla dışarı çıkarıldığını, saldırının dışarıda devam ettiğini, Karalar’ın adamlarının kendisini daha sonra zorla otelin dışına attığını söylemişti. İşte Egemen o rezaletin görüntülerine ulaştı ve gerçek gazetecilik örneğini bir kez daha sergiledi.

Öte yandan dayak olayı iddiasına sosyal medya üzerinden tepki gösteren, Adanalılar, “ Sosyal belediyecilik anlayışından hızla uzaklaşan bir anlayışın vatandaşı tekme tokat ile döverek belediyeden kovması ne ahlaki, ne insani ne de vicdani değildir. CHP yönetiminin bu dayak iddiasına el koymasını bekliyoruz. Umarız bu görüntüler fotomontaj değildir.” Dediler.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Fahiş fiyat ile mücadelede “Rekabet Kanunu”nda değişiklik yapılacak

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “Fahiş fiyat artışına karşı alt sınır uygulaması, 2020’de çıkan kanunda 10 …

Bir yanıt yazın