Fazladan oy atıldığı iddiasına YSK ve Bahçeli’den açıklama!

MHP lideri Devlet Bahçeli, oyunu kullandıktan sonra kısa bir açıklama yaptı. Şanlıurfa’da “fazladan oy kullanılıyor” iddiasını değerlendiren MHP lideri, “İçişleri gerekli her türlü tedbiri aldı” dedi. İddialar üzerine bir açıklamada YSK Başkanı Sadi Güven’den geldi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oyunu Ankara Anıttepe Ortokulu’nda kullandı.
Bahçeli, oyunu kullandıktan sonra şu açıklamayı yaptı: “Milletimiz açısından önemli bir gündür. Devletimize, milletimize, cumhuriyetimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnanıyorum ki huzur ve güven ortamında yeni bir döneme Türkiye girecektir. Bütün siyasi partilere, adaylarına başarılar diliyorum.”
BAHÇELİ: “HER TÜRLÜ TEDBİR ALINDI”
Seçim sonuçlarını parti genel merkezinden takip edeceğini söyleyen Bahçeli, Şanlıurfa Suruç’ta seçimlerde “fazladan zarf atıldığı” iddiasına ilişkin için sert çıktı.
Bahçeli, “Hiçbir bilgi sahibi değilim ancak sayın İçişleri Bakanı ve diğer yetkili kuruluşların sorumluları gerekli her türlü tedbiri aldı. Hiçbir engelleyici faktör rol oynayamayacaktır, sağlıklı bir seçim ortaya çıkaracaktır” dedi.
YSK’DAN İDDİALAR SONRASI AÇIKLAMA
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, Suruç’taki bazı sandıklarda asayişe yönelik duyumlar alınması üzerine kurul tarafından idari, adli ve seçim hukuku açısından işlem yapılması için gerekli girişimlerde bulunulduğunu bildirdi.
Seçimin Türkiye genelinde sükunet içinde geçtiğini, katılımın iyi olduğunu belirten Güven, Suruç’taki bazı sandıklarla ilgili asayişe yönelik duyumlar alındığını söyledi. Sadi Güven, “Duyumlar üzerine kurulumuzca idari, adli ve seçim hukuku açısından işlem yapılması için ilgili makamlara gerekli girişimlerde bulunulmuştur” dedi.
Başkan Güven, 08.00’de başlayan oy verme iş ve işlemleriyle ilgili şu ana kadar önemli bir olumsuzluğun kendilerine bildirilmediğini dile getirdi.
FAKIBABA’DAN SURUÇ AÇIKLAMASI
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba da iddialar üzerine, “Spekülatif olaylar çıkarıyorlar sanki Şanlıurfa’da bir şeyler varmış, Şanlıurfa’da bir şeyler oluyormuş gibi… Değişik düşüncede insanlar var ama kardeşçe hepimiz birbirimizi selamlayıp gidip oylarımızı veriyoruz” açıklamasında bulundu.
KILIÇDAROĞLU: DOĞU, GÜNEYDOĞU’DAN GELEN ŞİKAYETLER VAR
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, oyunu Ankara’daki Arjantin İlkokulu’nda kullandı. Kameraların önüne geçip “sandık memurlarına baskı yapılıyor” iddiasında bulundu.
Oy veren Kemal Kılıçdaroğlu, bazı bölgelerde kamu görevlilerine baskı yapıldığını iddia ederek şu ifadeleri kullandı: “Buradan bütün kamu görevlilerine açıkça çağrıda bulunuyorum. Lütfen devlet memuru olduğunuzu unutmayınız. Bir siyasi partinin memuru değilsiniz. Devletin memurusunuz. Devletin bekası için çalışmak zorundasınız. Birilerinin baskısı altında kalmayınız. Bu konuda gelen şikayetler var. Özellikle Doğu, Güneydoğu’dan gelen şikayetler var. O nedenle bütün kamu görevlilerin dikkatini çekmek zorundayım.”

Hakkında Aziz Dağtekin

1960 yılında Elazığ'da doğdu. Öğrenimini İstanbulda tamamlayarak gazetecilik mesleğine 1983 yılında başladı. sırasıyla Hergün, Bulvar, Hürriyet ve Türkiye Gazetelerinde muhabirlik ve yazı işleri kadrolarında görev aldı. Basın sektöründen 2006 yılında emekli oldu. Halen idare yeri Adana olan ve Ulusal yayın yapan Netinternet, Ekonet Haber, Eko İntenet Haber sitelerinde Genel Yayın Yönetmenliği ve ekonomi ile alakalı yazı ve yorumlar yazmaktadır. Gazetecilik mesleği yanısara sigortacılık, pazarlama ve finans sektöründe üst düzey yöneticiliklerde bulundu. Sırasıyla İhlas Barter ve Turk Barter'da franchise ve bölge müdürlüğü görevlerinde yer aldı. 2005 yılında Turk Barter'dan ayrılarak Anadolu Barter'ı kurdu. Halen 13'e yakın şubesiyle faaliyet gösteren Anadolu Barter'ın Yönetim Kurulu Başkalığını yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan Gazeteci-Yazar Aziz Dağtekin halen Basın Konseyi üyesi ve Adana'da Kurulu bulunan Çukurova Güreş Vakfı ile Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin de kurucu üyesidir.

Göz Atmak İster misiniz?

AK Parti’den son dakika açıklaması: Cumhur İttifakında çatırdama yok

AK Parti Sözcü Ömer Çelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklama Cumhur İttifakı’nın yoluna kararlılıkla devam …

Bir yanıt yazın