Saadet Partisi’nde istifa depremi!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

AK Parti ile MHP arasında kurulan Cumhur İttifakı’na karşı CHP, Saadet Partisi, İyi Parti ve Demokrat Parti’nin kurduğu ittifakta yer alan Saadet Partisi’nden bir istifa haberi geldi…
Saadet Partisi Şırnak milletvekili adayı Zeki Begiş, partisinin teröre destek verdiğini gerekçe göstererek; milletvekili adaylığından çekildiğini açıkladı.
Begiş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun izlediği politikaları yanlış bulduğunu söyledi.
‘ERDOĞAN’IN YANINDA YER ALACAĞIM’
Bu nedenle partisinden ayrılma kararı aldığını vurgulayan Begiş, şunları kaydetti:
“Son zamanlarda partimin teröre verdiği destekten dolayı rahatsızlığımı ifade etmek istiyorum. İlçe başkanlığı görevimden ve milletvekilli adaylığından istifa ediyorum. Bu süreçten sonra Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer alacağım.”
4. sıra milletvekili adayı Begiş, 8 yıldır Saadet Partisi İdil İlçe Başkanlığı görevini yürütüyordu.
İLÇE YÖNETİMİ DE BIRAKTI
Öte yandan, Saadet Partisi İdil İlçe yönetiminin de aynı gerekçeyle partiden ayrıldığı belirtildi.

Yönetici Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekonet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Katar ve Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye 20 milyar dolarlık kaynak

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Türkiye, Katar’dan 10 milyar dolarlık yeni kaynak girişi sağlaması için görüşmelerde …

Bir cevap yazın